EUROLYGA 2023

Madrido „Real“ dėjo žingsnį finalo ketverto link, o T. Sedekerskis sugėrė varžovo dėjimą

Karališkasis Madrido „Real“ klubas spurtavo ketvirtajame kėlinyje ir susitvarkė su Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos „Baskonia“ bei ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį (2:0).

Sergio Llullas<br> EPA/ELTA nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Apr 25, 2024, 9:31 PM, atnaujinta Apr 26, 2024, 12:39 AM

Chuso Mateo auklėtiniai namuose 101:90 (23:21, 23:19, 28:23, 27:27) įveikė Duško Ivanovičiaus treniruojamą „Baskonia“ ekipą.

Serijoje iki trijų pergalių „Real“ išsiveržė į priekį 2:0, o trečiasis mačas Vitorijoje įvyks gegužės pirmąją dieną. Mačo eigą nuo 21:30 val. Lietuvos laiku sekite tinklalapyje lrytas.lt. Primename, kad Eurolygos atkrintamųjų ketvirtfinalio serijos vyksta iki 3 pergalių, o Vitorijoje laimėję Madrido krepšininkai pagriebtų bilietą į Berlyne vykstantį Eurolygos finalinį ketvertą.

Tadas Sedekerskis per 31 minutę aikštelėje pelnė 9 taškus (3/7 dvit., 1/3 trit.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo ir mačą baigė su 8 naudingumo balais.

Pirmąsias 15 rungtynių minučių abi ekipos kovėsi taškas į tašką, tačiau antrojo kėlinio viduryje „Real“ ekipa susikrovė dviženklį pranašumą (37:27), kuris indikavo apie „Real“ nenorą juokauti šioje serijoje.

Vis dėlto iki ketvirčio pabaigos baskai sušvelnino aikštelės šeimininkų pranašumą iki 6 taškų (49:43).

Trečiojo kėlinio pradžioje baskai bandė kabintis į rungtynes ir neleido varžovams atitrūkti, tačiau kėlinio pabaigoje Ch.Mateo vadovaujamas „Real“ susigrąžino dviženklį pranašumą ir į lemiamą kėlinį Ispanijos sostinės ekipa ėjo kiek ramiau (74:63).

Likus dviem minutėms iki trečiojo kėlinio pabaigos per T.Sedekerskį dėjimą sugrūdo Guerschonas Yabusele.

„Real“ ketvirtąjį kėlinį pradėjo spurtu 11:0 ir susikrovė triuškinamą 22 taškų pranašumą (85:63). Per likusį laiką karališkasis klubas išlaikė savo pranašumą ir ketvirtfinalio serijoje išsiveržė į priekį 2:0 (101:90).

Ketvirtojo kėlinio viduryje buvo išvarytas kroatas Mario Hezonja, kuris užsidirbo antrąją techninę pražangą.

Be to, prieš šias rungtynėse buvo pagerbtas Sergio Llullas, kuris pirmajame ekipų susitikime tapo Eurolygos rekordininku ir pagerino visų laikų pataikytų tritaškių rekordą (624).

Primename, kad pirmąjį mačą „Real“ laimėjo (90:74).

Arti karjeros naudingumo balų rekordo buvo Facundo Campazzo, kuris vedė „Real“ į pergalę. Argentinietis per 27 minutes aikštelėje pelnė 24 taškus (3/4 dvit., 4/5 trit., 6/6 baud.), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 kamuolius, išprovokavo 5 pražangas ir mačą baigė su 33 naudingumo balais. Gynėjo karjeros rekordas Eurolygoje yra 39 naudingumo balai.

„Baskonia“ ekipoje geriausiai žaidė Vanja Marinkovičius. Gynėjas per beveik 33 minutes ant parketo sumetė 20 taškų (3/4 dvit., 2/3 trit., 8/8 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas ir užfiksavo 24 naudingumo balų pasirodymą.

„Real“: Facundo Campazzo 24, Guerschonas Yabusele 16 (4/5 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud., 5 atk. kam., 20 naud. bal.), Sergio Llullas 13 (2/3 dvit., 3/5 trit., 0/1 baud., 3 rez. perd.), Walteris Tavaresas (5/7 dvit., 0/1 baud., 9 atk. kam., 3 per. kam., 21 naud .bal.), Vincentas Poirier (5/7 dvit., 7 atk. kam., 4 blok. met., 18 naud. bal.) ir Gabrielis Deckas (3/3 dvit., 1/2 trit., 1/2 baud.) po 10, Sergio Rodriguezas 8 (1/1 dvit., 2/3 trit., 5 rez. perd.), Mario Hezonja 7 (2/6 dvit., 1/4 trit., 5 atk. kam.).

„Baskonia“: Vanja Marinkovičius 20, Codi Milleris-McIntyre'as 13 (5/6 dvit., 1/3 trit., 8 rez. perd., 6 atk. kam., 22 naud. bal.), Markusas Howardas 12 (1/2 dvit., 3/8 rit., 1/2 baud.), Matthew Costello 10 (2/5 dvit., 2/5 trit., 4 atk. kam.), Tadas Sedekerskis 9, Chrisas Chiozza 8 (2/4 trit., 2/2 baud.).